wanda52 wanda52
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

How do I get this answer? If 3 pieces of candy cost $2.10, how much would four pieces cost?

Respuesta :

brightdoli
brightdoli brightdoli
  • 11-10-2018
first I divided then multiplied. hope i helped
Ver imagen brightdoli
Answer Link

Otras preguntas

Thomas paine argued in common sense that
The function =AVERAGE(B9:B16) is shown in the ____.
What is the solution to the equation 1 over the square root of 8 = 4(m + 2)?
what is the degree of this polynomioal? 5y^4+y^3+2/3y^2+y+1
Who was a British leader who criticized Britain’s treatment of the American colonies?
An unknown metal displaces cadmium (Cd) from solution but does not displace chromium (Cr). Using the activity series, determine the unknown metal. lead (Pb) man
What are some of the main ways to identify compare and contrast organization?
Which term refers to the tendency to attribute our own actions to external causes while attributing the actions of others to internal causes? a. the fundamenta
All of the following except _______ refer to the female womb. a. pelvic/o b. metr/o c. hyster/o d. uter/o
Thomas paine argued in common sense that