jweber121713 jweber121713
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.89/pound. How much will 25 pounds cost?

Respuesta :

jamescrighton jamescrighton
  • 11-10-2018

$22.25 will be your answer for this one

Answer Link
torresalysabeth
torresalysabeth torresalysabeth
  • 11-10-2018

Answer:

Your answer will be 22.25 because 0.89 times 25 equals that

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

What was a result of the new immigration law passed in 1924 apex?
What are atleast 2 myths about boo radley?
Jenny filled 12 pitchers with an equal amount of lemonade in each. The total amount of lemonade in the 12 pitchers was 41.4 liters. how many liters of lemonade
review the theme beauty exists within each person which line from beauty best communicates this theme
What were the causes and effects of the embargo act
Which of the following groups profits the least from the oil industry in Nigeria? A. national governments B. militant groups C. average Africans D. oil comp
What is the best conclusion that can be drawn from this graph? Women won the right to vote in the UK in the year 1884. In order to vote, people in the UK had to
PLEASE HELP NOW (0, 1) and (1, 3) or (1, 2) and (2, 4) WHAT IS THE SLOPE .
Explain why the concept of gene pools applies to populations but not to species
Please help step by step