anoynomouskali7558 anoynomouskali7558
  • 13-10-2018
  • Mathematics
contestada

6 pounds of raisins cost 12$, what is the price per pound of raisins?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-10-2018
2 dollars because 2 times 6 is 12 so it's 2 dollar per pound of raisons
Answer Link

Otras preguntas

When writing an essay an essay, a writers best piece of evidence should appear in which paragraph
In a dihybrid cross aabb × aabb, what proportion of homozygotes for only one of the genes (not both) is expected among the f2 offspring
Urging world war 1, why was propaganda important for the war efforts
Which operations is the set of even numbers closed under?
Which of the following factors caused German and Italian unification? the revival of democratic revolutions, and nationalism the history of unified cooperation
please help me find the slope of the line !!
When using technology what is the second step in constructing a copy of angle SUN
Some one who permanetly lives.in the u.s. but is not a citizen
Jessica wants to conduct a study on the popularity of books compared to movies among teenagers. She randomly selected 20 teenagers and found that 45% of those s
Complete the statements using the drop-down menus. The line perpendicular to the y-axis through the point (–4, –2) is . The slope of this line is .