MimiDaBest2881 MimiDaBest2881
  • 15-10-2018
  • Mathematics
contestada

If i have 4 pounds of beef and it costs $9.56 how much would it cost me if I had 1 pound of beef

Respuesta :

Katieg3593
Katieg3593 Katieg3593
  • 15-10-2018

to do this just divide 9.56 by 4 to get $2.39

Answer Link
bellaoroz bellaoroz
  • 15-10-2018
$2.39 = 9.56/4 as the answer comes out to be $2.39
Answer Link

Otras preguntas

The slope of the line whose equation is x + 2y = 3 is -1/2 -1 -2
Choose the like terms: 3h, I, 4i
were the conquistadors' motives successfully fulfilled
Which genre would most likely be used to educate a large group of people? A. Plays B. Poems C. Novels D. Lectures
Explain why 2 • (x+1) is always even if x is an integer?
How do you find the y-intercept if you already have a slope?
identify 3 asian countries with a coastline on th indian ocean
Fiber is an example of a complex carbohydrate true or false
How many solutions does the equation have? 7w−(2+w)=2(3w−1) 0 1 infinitely many
What is the following sum? 4 sqrt 5 + 2 sqrt 5