Billy5272 Billy5272
  • 15-10-2018
  • Mathematics
contestada

Can you help me please? Show how you work it out

Can you help me please Show how you work it out class=

Respuesta :

ericaaaaaaa ericaaaaaaa
  • 15-10-2018
the answer is 13.8 because if she paid 20 dollars and it is 1.45 per gallon then you divide 20 and 1.45 to equal how much per gallon so it's 13.7931034 or 13.8 if you round
Answer Link

Otras preguntas

Why do people need to buy and sell products or services? people need to provide the market with goods and services. people need to buy and sell products to make
In what ways does inclusive fitness contradict darwin's theory of natural selection
A baker decorates 424242 cupcakes in 303030 minutes. She decorates cupcakes at a constant rate. How many cupcakes can the baker decorate per minute?
What helped Japan become and imperial power
In what ways does inclusive fitness contradict darwin's theory of natural selection
f (×)=-2×^3-3 g (×)=5×-1 find f (-3) and g (-6)
Divide. 3.451 ÷ 1.7 = _____ Please HELP
Which of the following was a reason for entrance of the United States into World War I?A. German use of unrestricted submarine warfareB. German use of unrestric
pls help tyyyyyyyyyy
This is an example of an arithmetic series: 6 + 8 + 10 + 12 + . . . + (4 + 2n) + . . .