angie4917 angie4917
  • 12-11-2018
  • Mathematics
contestada

A sign at grocery store read 4 apples for 0.82 what would be the cost pr applel

Respuesta :

freya67 freya67
  • 12-11-2018
To complete this question, you would do
[tex]0.82 \div 4[/tex]
this equals 0.205 per apple, or 0.21 if rounded to 2 decimal places
Answer Link

Otras preguntas

can i please get help with this question?
What is number 2,3,4,5
find m<AED help me with this hurry!!!
To this crib I always took my doll; human beings must love something, and, in the dearth of worthier objects of affection, I contrived to find a pleasure in lov
if 30 students took an exam and 10 of them failed, what percent of them of passed?
What two things helped prevent Japan from sliding into the Great Depression along with so many other nations? Select all that apply.
I don’t get this T-chart
An employee earns $16 per hour and 1.75 times that rate for all hours in excess of 40 hours per week. assume that the employee worked 50 hours during the week,
david sold a $1.50 comic book to ronald. having no change for ronalds $5 dollar bill, david got the change at the store. he gave ronald the comic and $3.50. the
A biker rides on an upward-sloped road inclined at a 15.0° angle with the horizontal. If he moves at a constant speed of 2.0 meters/second for 60 seconds, what