kendallwbeard kendallwbeard
  • 13-11-2018
  • Mathematics
contestada

The unit rate of $2.24 for 9.75 oz

Respuesta :

Lillin22 Lillin22
  • 14-11-2018

You divide 2.24 by 9.75. You do this to find how much it costs per 1 oz

It cost 0.23 cents per oz.

That answer is rounded to the nearest thousandth.

Answer Link

Otras preguntas

Use the provided information below to identify each of Mr. Nicholson’s earning opportunities as arithmetic or geometric. For each opportunity, include the commo
which planet moves slowly across the sky Saturn or mars
-1 (dont mind the circles on graph)
I really need some HELP.............
describe 1 human activity that leads to increased greenhouse gases, be sure to state the greenhouse gas.
PLZ HELP I’M TIMED!! I’LL GIVE BRAINLIEST- FIND THE VALUE OF Y
In this sculpture, what is characteristic of the Hellenistic period?
Which of the following is/are true about eukaryotic transcription? A) RNA polymerases bind directly to the core promoter (TATA box) B) Transcription facto
What is the percent composition of sulfur in SO2?
Math question down below