sapphirewolf123210 sapphirewolf123210
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for $32.05 to 15 gallons

Respuesta :

datgamer13
datgamer13 datgamer13
  • 14-11-2018

To figure this out, just divide 32.05 / 15.

32.05 / 15 ≈ 2.1367

So, the rate for dollars per gallon is about 2.1367!

Answer Link
chloejoy418
chloejoy418 chloejoy418
  • 14-11-2018

$32.05 / 15g = 2.136

$2.14 per gallon

Answer Link

Otras preguntas

Consider the equations g(x) = x^2 – 2x – 10 and h(x) = -x^2 - 6x + 6. Use algebra tofind the coordinates of the intersection of the two parabolas.​
(6y² + 5y +3)(y - 9)
How many grams of calcium
¿Cierto o falso? Sofía y Carlos están en Argentina. True False
How would bivariate data best be displayed? on a scatter plot with a linear relationship between price and time on a scatter plot with an exponential relationsh
A rectangular window has a length of 44 inches and a height of 60 inches, what is the units for the perimeter of the window
What is 0.63 • 10 to the first power in scientific notation
A scientist is trying to determine the relationship between clams, snails, and squid. When she generates a molecular clock, she is surprised to see that clams a
What does x equal in the equation below? 4x - 2 = 10
Factor completely: 9a^2b^3+15a^5b^4