wilsonlacovia wilsonlacovia
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

Three pounds of fish cost 14.97 what is the unit price

Respuesta :

cgrodner1 cgrodner1
  • 14-11-2018

The unit price is $4.99 per lb.

Answer Link

Otras preguntas

Soil can best be described as the A. layer of bedrock four layers beneath the Earth's surface. B. sandy bottom of the ocean's floor. C. loose covering of wea
how many 0.45m are there in 8.1m
a newborn giraffe weighs about 65 kilograms how much does it weigh in grams
how do i solve question 25
Need Help with a tree map Top Word is estimation. Remaining words are benchmark, hundredth, place value, round, tenth & thousandth. Thanks
how many times does 20 go into 540
Explain why 593 divided by 6 is a little less than 100
the major light absorbing pigment in green plant photosynthesis is
A magnifying glass is an example of a _______ lens. A. plano-concave B. converging C. plano-convex D. double-concave
Which of the following lists of ordered pairs is a function? A. (1, 2), (4, 0), (3, 5), (4, 3) B. (2, 5), (3, 6), (6, 9) C. (2, 5), (3, 6), (2, 1)