6blueberries6 6blueberries6
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

A store has apples on sale for $10.00 for 4 pounds. If an apple is approximately 5 ounces, how many apples can you buy for $40.00? Complete the explanation.

Respuesta :

athenafreire01132 athenafreire01132
  • 15-11-2018
256 is what my calculator gave me sorry If its wrong
Answer Link

Otras preguntas

This is for Geometry. If it is blurry Zoom in. Please helps me, Thx!
how do resources affect people
Help me please asap; One major difference between opera buffa and opera seria is: O A. opera buffa makes fun of the middle class, while opera seria makes fun of
as hold on the handle,the force exerted by the train through the handle gives your body on forward velocity?​
what is the equation of the graphed line written in standard form ? ​
Solve using elimination. - 9x + 2y = 5 -9x + y = -2
What is the product of -2/7 and -3/7
a Briefly explain how ONE specific historical event or development contributed to the changes in land claims depicted in the map, b Briefly explain ONE specific
Please help, Using The graph answer the following questions
Can someone help me paraphrase this? I struggle really bad with stuff like this. ------------------------------------ Most of the confidences were unsought—freq