AlexisSchafer4319 AlexisSchafer4319
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale 5 for 3.15 at this rate what is the cost of one apple

Respuesta :

cristianmelgar
cristianmelgar cristianmelgar
  • 15-11-2018

Th cost of one apple would be, .63 :D

Answer Link

Otras preguntas

suppose you increase your walking speed from 6 m/s to 13 m/s in a period of 3 s. what is your acceleration​
what happened to Jewish people in russia​
Which area of early America had over 1,000,oo0 slaves?
which product is the result of light reactants in photosythesis
If you need to reprogramming your gps after you begin driving __. A only use one hand and keep the other one other hand on the steering wheel B use the text f
A basic concept in economics is that all resources are A.scarce B.allocated C.valuableD.renewable.
The scatterplot below was created from a table of values and represents the relationship between the number of seconds spent doing sit ups and the number of ste
Cole walked 2 1/2 kilometers on Monday. Isabella walked twice as many kilometers as coke. How many meters did cole and Isabella walk alotogether?
According to the Declaration of Independence, when do the people have the right to overthrow their government? A. when the government taxes the people too much
Evaluate: 54-75+81-(-27)+53