laylaalexa1026p54xra
laylaalexa1026p54xra laylaalexa1026p54xra
  • 11-12-2018
  • Mathematics
contestada

10$ for 4 cans of soup ratio and unit rate

Respuesta :

izzy3905
izzy3905 izzy3905
  • 11-12-2018
the answer would be 2.5 because money divided by amount
Answer Link
lolhaley16
lolhaley16 lolhaley16
  • 11-12-2018
It would be $2.5 to 1 can because you have to do $10/4.
Answer Link

Otras preguntas

Exercise 19.6: Have an Opinion How do you think Sarah Bolton felt about Indiana? Use examples from the poem to support and explain your answer.
Momaday once said, "I don't see any validity in the separation of man and landscape." He has also called human alienation from nature"one of the great afflictio
List five positive influences of parents on their children's lifestyle choices
In april 2018 federal economists pronounced the u.s. national debt to have reached a new peak of?
Modern car company has come out with a new car model. Market analysts predict that 4,600 cars will be sold in the first month and that sales will drop by 50 car
If a train travel from Addis Ababa to Dire Dawa at a constant velocity of 400Km/hr and the to Djibouti at a constant velocity of V. if the average velocity of 5
a 6-ounce bottle of hand lotion costs $3.75. what is the unit price?
PLEASE HELP!!!!! (Image attached) Yes, Sophie's work is correct No, Sophie made a mistake going from Step 1 to Step 2 No, Sophie made a mistake going from
Discuss the role of aluminium in enhancing the soil acidity, identifying the ionic species involved, and the effect of these species on the CEC of soils
springs come summers .