Seudónimo Seudónimo
  • 15-12-2018
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

jakethomas89 jakethomas89
  • 15-12-2018

Answer:

See Below

Step-by-step explanation:

This is very simple, but I can help more if you're stuck.

Take the number of pounds multiplied by the cost per pound.

For example, if I had 5 pounds of peaches, and they are $2 per pound...

5 pounds * $2 per pound = $10

Try it on your own :)

Answer Link
kimoon kimoon
  • 15-12-2018
4*1.58= 6.32
. 2*2.50=.5

6.32+. 5=6.82
Answer Link

Otras preguntas

What is the main purpose of the cherokee nation v. Georgia
Estimate the size of a crowd at a political rally that occupies a rectangular space with dimensions of 500 feet by 600 feet (to the nearest whole number). Assu
What is the height of an object above sea level
the price of bananas went from $0 20 per lb to $0 60 per lb in 4 years find the rate of change of the price of bananas​
write the equation in standard form with integers coefficents. 3. y=2x-9 4. y=1/2x+8 5. y=3/4x
Order your numbers Greatest to least 4.1 4.01 4.009 4.085
There is a line that includes the points (8, 5) and has a slope of 0. What is the equation in slope slop -intercept form?
How is a feet to a miles.
through: (1, 2), slope = 0
Linda installed a special pool for the hydrotherapeutic treatment of severe arthritis, as prescribed by her doctor. The cost of installing the pool was $20,000,