kateeliza16 kateeliza16
  • 12-01-2019
  • Mathematics
contestada

3 erasers cost $4.41 which equations would help determine the cost of 4 erasers

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-01-2019

Answer:5.88

Step-by-step explanation:

Divide 3 by the amount to get the price of one. Then multiply 1 by 4

:)


Answer Link
ronglinf222
ronglinf222 ronglinf222
  • 12-01-2019

Answer:

17.64

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

What is the result when the number 43 is decreased by 2.6%?
What are the values of v and w?
PLS ANSWER THIS FOR MEEEE I NEED HELP :(((( Find the missing IOP. • Rewrite the sentence without the Indirect Object, instead use the correct Indirect Object Pr
f - 20 = -34.75 6 This is f/6 like a fraction.
i need help i know i said this already but i need it 17.18 + 44.36
Solve the quadratic equation by using the quadratic formula. If the solutions are not real, enter NA. 5x2−7x+1=0
Under what conditions will a gas be most likely to exhibit the ideal gas properties predicted by the ideal gas law? - High pressures and high temperature, becau
How do you solve this problem?
Solve the equation. Round your answer to the nearest hundredth. 8 =-6.6(-8d – 10)
If Earth's mass doubled without changing its size, your weight would