jace2348
jace2348 jace2348
  • 13-01-2019
  • Mathematics
contestada

I’m struggling with my homework someone help me please

Im struggling with my homework someone help me please class=

Respuesta :

Green1175
Green1175 Green1175
  • 13-01-2019

Answer:

C

Step-by-step explanation:

$398/4= $99.50 Unit Price

x=pairs of sunglasses

C=Cost

Cost=99.50x4=$398

Answer Link

Otras preguntas

trade became an important part of the economy of the Arabian Peninsula because:
Please answer this correctly
step by step to how to solve quadratic equation given the roots ​
How do villi help the lymphatic system?
In the reaction below, if 5.71 g of sulfur is reacted with 10.0 g of oxygen, how many grams of sulfur trioxide will be produced?
Last year, there were 148 pies baked for the bake sale. This year, there were c pies baked. Using c, write an expression for the total number of pies baked in t
Write the 8-bit signed-magnitude, two's complement, and ones' complement representations for each decimal number: +25, + 120, + 82, -42, -111.
8. The purpose of​ _____________ is to demonstrate how you became aware of something or gained a new way of seeing the​ world, a new insight. A. reflective writ
How can the Clean Water Act best promote health
Solve the following addition and subtraction problems. 72km95hm+7g12cg18mg= 12dag5g−7g= 4kg2hg14kg+5kg17hg= 8kg−9g−−−−−−−−−−