imarirrodriguez22 imarirrodriguez22
  • 16-01-2019
  • Mathematics
contestada

Three boxes of cereal cost $9.57. How much do five boxes cost

Respuesta :

silviausa2009 silviausa2009
  • 16-01-2019

Answer:

$15.95

Step-by-step explanation (without words):

9.57/3= 3.19

3.19*5= $15.95

Answer Link

Otras preguntas

5) How many moles are in 5 Liters of H2 gas? 6) How many Liters are in 5 moles of H2 gas? Please Help will mark as brainlest
which issue would make ruling too hard for the government under the Constitution?
Two dolphins are catching fish when they begin moving to the surface to get a breath of air. They start swimming toward the surface at the same time. The firs
Are the two triangles similar? How do you know? A. no B. yes, by AA C. yes, by SAS D. yes, by SSS
jessie has 14 half-dollar coins, but she needs quarters to do her laundry. if she trades her half-dollar coins for quarters, how many quarters will jessie have?
What is the difference between an infection caused by a fungus on an allergy caused by fungus
The pilot of an airplane notes that the compass indicates a heading due west. the airplane's speed relative to the air is 130 km/h. the air is moving in a wind
what answer is an equation in point-slope form for giving point and slope. point: (7,4) slope: 6
Which reason best explains why many Anti-Federalists finally agreed to the ratification of the U.S. Constitution?
ILL MAKE THE FIRST PERSON TO AWENSER THE BRAINLIEST!What borders did Europeans often use to divide African land? A. rivers B. traditional boundaries C. forests