1brianna45
1brianna45 1brianna45
  • 16-01-2019
  • Mathematics
contestada

Mrs.krabappel is buying composition books for her classroom. Each composition book cost 1.25.

Respuesta :

aidanfbussiness
aidanfbussiness aidanfbussiness
  • 16-01-2019

Answer: S x 1.25 = A


Step-by-step explanation:

Where S is the number of students and A is your final price. If each book cost 1.25, then she will have to pay 1.25 for every kid.

Answer Link

Otras preguntas

_________ are devices that move atomic nuclei at extremely high speeds
What is 30 minutes as a percentage of an hour?
Before the demands of free trade, who held a monopoly on Chinese trade? a. Chinese merchants c. The Portuguese b. The British d. Japan
fading support for reconstruction was preceded by
why do you think only 27 formal amendments have been added to the constitution ?
_____ is considered the "Father of History."
Chelsea has 11 times as many art brushes as Monique. If they have 60 art brushes altogether, how many brushes does Chelsea have?
what are some special features in the pacific coast región
The nuclear accident at Chernobyl was _______ than the accident at Three Mile Island. a. more devastating b. less devastating c. equally devastating d. less pub
find the quotient and remainder of 452 divided by 8