gdaigle98 gdaigle98
  • 13-04-2016
  • Mathematics
contestada

Sheila bought 10 1⁄2 oz of almonds for $3.36. How much did the almonds cost per ounce?

Respuesta :

DeannaJ
DeannaJ DeannaJ
  • 13-04-2016
3.36/10.5 = 0.32

It costs $0.32 an ounce
Answer Link

Otras preguntas

what is 3(g-7)=2(10+g)
An advertisement for a new model of luxury sedan would target ________??1.new drivers2.families 3 businesses 4.professional  adults
How did the Ancient Chinese preserve and prepare their bodies for the afterlife?
The sum of a number and 3 times the same number is 100. What is the number?Equation: Solution:
Which sentence contains figurative language? 1.The Florida flowers were shy children who ducked their heads. 2.Vermont maple trees produce large amounts of syru
what is 3(g-7)=2(10+g)
what are some short term effects of earthquakes?
A car uses one gallon of gasoline for every 20 miles it travels. If a gallon of gasoline costs $3.98, how much will the gas cost, to the nearest dollar, to trav
what is 3(g-7)=2(10+g)
What are some quotes for of mice and men for the character Curley?