Needmathhelp14 Needmathhelp14
  • 14-04-2016
  • Mathematics
contestada

Will bought 24 juice boxes for $7.50. Which equation can be solved to find the amount each juice box cost?

Respuesta :

7pink7123 7pink7123
  • 14-04-2016
24/ 7.50 Is the equation

Answer Link

Otras preguntas

How to create a bibliography???????
Write an equation in slope-intercept form of the line that passes through (2,-3) and (- 1/2, 1/8)​
Help ASAP PLZ I REALLY NEED IT!!
Identify and explain electrodialysis
Which process produces the greatest number of ATP molecules?
HELP HELPPPPP ITS DUE RNN!!!! Baseball historian Jules Tygiel described Daytona Beach as β€œan island of enlightenment in a sea of bigotry. Explain what this mean
QUESTION 13 What is the correct order in which a jury trial is conducted? O a. opening statements-jury selection--defendant's case--plaintiff's O b.jury selecti
How does fitzgerald use setting in the exposition in this passage? check all of the boxes that apply.
You are bathing your little brother in the bathtub. What are some things that you would do to keep him safe while you are bathing him?
Solve 3x βˆ’ 2 = 37. 2 5 7 9