riveneal riveneal
  • 11-02-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys for muffins for $5 what is the cost of 7 muffins​

Respuesta :

tatyanapratt200 tatyanapratt200
  • 11-02-2019

Answer:

35$

Step-by-step explanation:

If one muffin is 5 dollars and you buy 7 then just multiple them and get 5x7=35

Answer Link
briana0452
briana0452 briana0452
  • 11-02-2019

$5.0]0×7 muffins=$35.00.

Answer Link

Otras preguntas

the quotient of two and a number, subtracted from seventeen
The __________ of economics are the generally accepted theories about resource allocation.
1.Explain briefly how younger people becoming familiar with issues of old age can help them in life.
Which best describes a glossary? A. a tool for memorizing words B. a list of topics in a book C. a translation dictionary D. a short, topical dictionary
Help me please? Thanks!
(33) Please check my answer in geo thanks I am not 100% about this one
Find the modulus of the following. |-10+24i|
What is the "Social Contract"? How did the Social Contract theory impact the United States government? Give me one example and explain how and why it is importa
if you have a string of lights and one light goes out but others stay lit, which type of circuit do you have A) broken B) short C) series D) parallel
Biceps are made mostly of _____. neurons, squamous epithelial, cells, skeletal muscle, smooth muscle