fifi10 fifi10
  • 15-04-2016
  • Mathematics
contestada

$3 dollars more than 4 times the cost of a pretzel

Respuesta :

lexieprescott12 lexieprescott12
  • 15-04-2016
4 times 3
well if you have the cost of a pretzel then multiply that by 4 then add 3
Answer Link

Otras preguntas

Due tomorrow help please
Earth's atmosphere lies between or among the surface of the planet and edge of outer space
"Goodie-bye!" The old man called Toby spoke to them, poor souls! And he was flyin gone. So they say. The Overseer told it. The one called Master said it was a l
why is data organization important
Witch Project involved the goal of orbiting a manned spacecraft around Earth
Would someone Please answer this question please will be thanked and also will pick brainly!! (please be honest)
Which of the following bases can be ingested safely? aluminum hydroxide sodium hydroxide calcium hydroxide ammonia
Geometry question, will give brainiest
A citizen calls the police to report that her home was robbed. a police officer decides to search the neighbors' homes for the stolen property. in one house, wh
hey im studying and need help....