kimcerrato kimcerrato
  • 15-02-2019
  • Mathematics
contestada

U = y
___
Xk

Solve for x

Respuesta :

maalyyiahh maalyyiahh
  • 10-09-2020

Answer:

divide

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Translate the sentence into an equation. The sum of 5 times a number and 6 is equal to 7
which one is more reactive out of fluorine and chlorine. why?​
i need help with 2 of these questions
HHHHEEELPPPPPPPPPPRPOFE
Carrie likes to buy t-shirts at the local clothing store. They cost $9.95 each. One day, she bought 25t-shirts. How many money did she spend?
what are the factors affecting HDI value of a country?​
newspaper and radio are most common means of communication in nepal give your opinion to justify this statement​
A 2-pound bag of pears costs $4.16. What is the price per ounce?
State the relative position for the sun and earth during the lunar eclipse (ASAP)
Define the domain and range of the function and state whether it is one-to-one, onto, both or neither.