nika7760 nika7760
  • 14-03-2019
  • Mathematics
contestada

One bulb of elephant garlic cost $2. How many bulbs of elephant garlic can you buy for $4?

Respuesta :

cblue8282 cblue8282
  • 14-03-2019

Answer:

Two.

Step-by-step explanation:

4 goes into 2 twice.

($4/$2 = 2 r 0)

Answer Link
xXxGolferGirlxXx
xXxGolferGirlxXx xXxGolferGirlxXx
  • 20-03-2019

Hey there!

You can buy 2 bulbs of garlic with $4.

2 x 2 = 4

Hope this helps you!

God bless ❤️

xXxGolferGirlxXx

Answer Link

Otras preguntas

THIS IS AN ASSIGNMENT FROM READING THE BOOK THE VELDT PLEASE DONT ANSWER IF YOU DONT KNOW!! Read each of the following quotes and answer the questions that fol
What is pathos is a sentence
Could someone help me please
Paint brushes are the basic tool for ___________and _________ into the required areas.
SOMEONE JUST PLEASE ANSWER THIS ASAP FOR BRAINLIEST!!! Factor completely. 49m^2 - 126mn + 81n^2 = __________
help with this problem
A box is sliding down an incline tilted at an angle 14.0° above horizontal. The box is sliding down the incline at a speed of 1.70 m/s. The coefficient of kinet
After Gregory dies in the story metamorphasais , the story continues, but its no longer told fromgregirs point of view. Describe how the rest of the story gives
karl made $365 last month doing odd jobs after school. If 75% of the money he made was from doing yardwork, about how much did karl make doing yardwork
Given: ΔABC, AB ≅ BC, BE − median of ΔABC, m∠ABE = 40°30' Find: m∠ABC, m∠FEC