Respuesta :

Answer:

Explanation:

$2.50 ÷ 100 sheets = $.025 per sheet

$3.50 ÷ 150 sheets = $.023 per sheet

 Since $.023 < $.025, the rate of $3.50 for 150 sheets is a better buy.