Blessed15
Blessed15 Blessed15
  • 15-05-2019
  • Mathematics
contestada

if 5lb of cheese cost 18.50, how much would 1 lb cost​

Respuesta :

beheman beheman
  • 15-05-2019

Answer:

3.70

Step-by-step explanation:

18.50 ÷ 5 = 3.70

fairly simple math but can be confusing depending upon how its asked, you just have to find the words that describe what you have to do and check your math to make sure

Answer Link

Otras preguntas

A grinding wheel, initially at rest, is rotated with constant angular acceleration of 7.36 rad/s 2 for 5.73 s. The wheel is then brought to rest with uniform de
Define Technology In Your Own Words.
Solve: 2 In 3 = In(x-4) x= 9 x = 10 x = 13 DONE
According to Thomas Hobbes what motivates individuals to enter into a social contract
Joseph wants to buy a new tennis racquet which costs $200 from the factory. The sports shop marks up the price by 60%. Joseph bought the racquet when the shop
What did Freud call the part of the personality that had to be socialized by parents? a. id b. ego c. authentic self d. superego
As you stand near a railroad track, a train passes by at a speed of 32.5 m/s while sounding its horn at a frequency of 212 Hz. What frequency do you hear as the
A soft drink machine outputs a mean of 27 ounces per cup. The machine's output is normally distributed with a standard deviation of 3 ounces. What is the probab
Can someone help? Correct answer gets Brainliest.
a gradual progression through many stages between two extremes is a(an)​