Jessicatef Jessicatef
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one pineapple for $4, then
how many can you buy with $12?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-08-2019

Answer:

you can buy 3 pineapples

Step-by-step explanation:

$4(3)= $12 total

Answer Link

Otras preguntas

which of these could reasonably transmit HIV
.736 rounded to the nearest tenth
The Sugar Sweet Company will choose from two companies to transport its sugar to market. The first company charges $4004 to rent trucks plus an additional fe
the question is......
What does it mean to revise a piece of writing
An older client complains of a constant headache. a physical examination shows papilledema. what may the symptoms indicate in this client
Chemical reactions such as the decomposition of wastes also occur much faster in warmer water. a. True b. False
Axons carrying sensory information to the brain may be found in?:
Description of the inequality. y≥2x-3
What period did wealthy nobles and merchants fund music, art and literature? A.dark ages B.renaissance C.holocaust D.never E.unknown