jocelyn0 jocelyn0
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

Jelly fakes sell for 1.23 for 1/4 pound bag how much for one pound of jelly fakes?

Respuesta :

salatulmaghrib
salatulmaghrib salatulmaghrib
  • 11-08-2019
1.23*4=4.92 for one pound of them
Answer Link
celese98stu
celese98stu celese98stu
  • 11-08-2019

Answer:

$4.92

Step-by-step explanation:

If its $1.23 for 1/4 of a pound you have to multiply 1.23 by 4.

1.23*4=4.92

total: $4.92

Answer Link

Otras preguntas

On the basis of past experience, a contractor expects to find 4.5% Broken Brickson every truckload. If he orders 2000 and Briggs will he have enough to complete
A design team is working on an app for a government information tool and suggests this problem statement: Casey just moved to the area and needs to get informat
What does a good Reseach Summary need to have?
find the value of (8x^6)^2/3​
Paris is preparing for the 2024 Olympics. Their newly built single-depth olympic size swimming pool (50m by 25m by 2m) needs to be filled up. If the water bill
Graph the line y-5x=-3​
Rockefeller, Morgan, and Carnegie truly great business pioneers of America or did these men warrant the negative title of “Robber Barons”?
You are conducting an experiment to find out whether the time a person wakes up affects his or her mood. You have one third of your participants wake up at 6:00
How to factor this? Please help. Question attached
The zeros of a 5-th degree polynomial are 2,i,-2i. Find the remaining zeros.