alpha41
alpha41 alpha41
  • 15-08-2019
  • Mathematics
contestada

Joshua spen $22.68 on apples. If apples cost $1.89 a pound, now much a
he spend per pound?

Respuesta :

moniya23
moniya23 moniya23
  • 15-08-2019
He spent 12 dollars on each oou day
Answer Link

Otras preguntas

What is difference between listening to a poem and reading a poem?
The base of a triangle is 4 ft more than the height. If the area is 30ft2, find the base and the height.
I don't understand this.
If the price of a good falls, this must mean that it is
NEED HELP ASAP For this essay, choose either obsessive-compulsive disorder (OCD) or posttraumatic stress disorder (PTSD)as a topic. Provide a brief descriptio
What number is the opposite of 3/11 O A. - 3/11 O B. -11/3 C. 11/3 O D. 1/3
how do you describe the solar system in terms of its composition and location in the milky way galaxy
. a. Calculate the work done while lifting 300 kg of wate through a vertical height of 6 m. (Assume g = 10 m a =​
Define the following units used for measuring distances in space. a. Arcsecond b. Astronomical unit c. Parsec d. Light year
The graphs of 4x+12y=8 and y=mx+5 are perpendicular. What is the value of​ m?