greenhusky
greenhusky greenhusky
  • 11-09-2019
  • Mathematics
contestada

Can any one answer this please

Can any one answer this please class=

Respuesta :

chloephillips125
chloephillips125 chloephillips125
  • 11-09-2019

Answer: 10.6

Step-by-step explanation:

divide the number she spent (2.65) by the amount the store charges per ounce (.25)

2.65/ .25 = 10.6

Answer Link

Otras preguntas

ANSWER ASAP DUE TODAY Which of the following words shows a correct plural form? Knives Hoofs Shelfs Rooves
please help me thank you. 16 points and show all work.
There are eight houses on Jeremiah Street each house has one willow tree six apple trees and two olive trees how many trees are on Jeremiah Street
Which highlighted word in excerpt from “ to build a fire” by Jack London is a compound noun ? trail , eastward , timberland
When was Germany reunified?
Which of the following features helps you understand the colors, shapes, and markings used on a map? title scale legend compass
Every time energy is transferred between organisms in a good web some of the energy is lost as heat true or false
Which of the following statements is true? A)In statistics, we use the true mean of a population to estimate the mean of a random sample. B)In statistics, we us
Which objects are inclined planes? Check all that apply. a nail a staircase a seesaw a wheelchair ramp a slide
How did the united states try to limit the number of immigrants coming into the country in the 1920's?