jackw15 jackw15
  • 13-09-2019
  • Mathematics
contestada

Miss Martin went to the grocery store and spent 28.08 dollars on 12 bags of salt and vinegar chips if they each cost the same amount how much did each bag cost

Respuesta :

heysorryguys
heysorryguys heysorryguys
  • 13-09-2019

Answer:

2.34

Step-by-step explanation:

Divide the total by the number of bags!

28.08/12=2.34

CHECK: 2.34*12=28.08

brainliest, please? ty! <3

Answer Link

Otras preguntas

Please help quickly (math)
please answer if you can i just can't understand:(
Tickets to the school play cost $9. The Wilson family bought 5 tickets. What was the total cost of the tickets?
please help making brainliest if right!
WILL HAND A 230 BRAINLY POINTS WHOEVER WITES A CORRECT EASSY FOR THIS Write A 5 Paragraph essay about the question below: You are a music teacher who teaches ch
A Southern businessman who buys many foreign products. -Support or Oppose? Why?
In the picture above which represents a linear relationship? A. B. C. D.
Consider these two characteristics. Characteristic 1: a scar due to an injury Characteristic 2: the shape of a person's face Which characteristic is a trait tha
Can someone please help me
Heeeeeeelp pleaseeee