sandy138 sandy138
  • 15-10-2019
  • Mathematics
contestada

Blueberries cost $2.65 per pound and you by 1.2 pounds how much do you pay

Respuesta :

Flamecaster
Flamecaster Flamecaster
  • 15-10-2019

Answer:

$3.18

Step-by-step explanation:

Multiply the cost by the amount bought.

2.65*1.2=3.18

Answer Link
loveqksxkswjdrnr
loveqksxkswjdrnr loveqksxkswjdrnr
  • 15-10-2019

Answer:

$ 3.18

Step-by-step explanation:

You multiply 2.65 by 1.2

Answer Link

Otras preguntas

5 development indicators
What is the answer to this question?
Why is water a covalent bond
does anybody know a good website where I can get free piano sheet music without downloading it??
he reader can infer from paragraph 2 that Frederick Douglass supported Mott and Stanton's efforts to gain various rights for women because he understood, from e
A cone has a radius of 5 inches and a height of 5 inches. What is the volume of the cone to the nearest tenth in³? Use 3.14 to approximate pi. 25.0 in³ 75.0 in³
the bill is $100.82. Find the amount of a 15% tip.
Fifteen times the square of a non zero number is equal to 15 times the number what is the number ?
Ellos _______ el tomate. Complete the sentences Spanish 1 6.01
A balloon has a volume of 10,500 liters and the tempature is 15 C . If the temp tire were -25C what would the volume of the balloon be? A-12,194L B- 9,042L