SxnshxneKxd
SxnshxneKxd SxnshxneKxd
  • 12-11-2019
  • Mathematics
contestada

a water hose cost 3.60 per metre. Sam buys a 4.5 m long hose. how much does sam pay?

Respuesta :

brandoninfo4200000
brandoninfo4200000 brandoninfo4200000
  • 12-11-2019

Answer:

This will cost $16.20. $3.60*$4.5=$16.20

Step-by-step explanation:

Answer Link
weirdworld111
weirdworld111 weirdworld111
  • 12-11-2019

Answer:

$16.20

Step-by-step explanation:

3.60x4.5=$16.20

Answer Link

Otras preguntas

Alpha Industries is considering a project with an initial cost of $8 million. The project will produce cash inflows of $1.49 million per year for 8 years. The p
Divide (x^2 - 13x +40) divided by (x- 6)
Yoshi rode his bike 2 miles. He then walked mile. Howmuch farther did he bike than walk?​
Ethan has $240,000 to invest today at an annual interest rate of 4%. Approximately how many years will it take before the investment grows to $486,000?
Which of the following developments during the 1780s produced the STRONGEST calls for a new national constitution and government?A.disrespect and abuse toward A
Please help me on this question
Consider the following unbalanced redox reaction: Cr2O72- (aq) + NO2 (aq) – Cr3+ (aq) + NO3(aq) What is the oxidizing agent in the reaction?
Using the information below for Singing Dolls, Inc., determine cost of goods manufactured for the year: Work in Process, January 1 50,000 Work in Process, Decem
distance is a vector quantity ... true or false
The list below describes working conditions in factories in the 1800s. - Sixteen-hour work days • Six days of work each week - Child labor - Low wages What conc