carly569
carly569 carly569
  • 12-11-2019
  • Mathematics
contestada

Two pizzas and four sandwiches cost $62. Four pizzas and ten sandwiches cost $140. How much does each pizza and sandwich cost?

Respuesta :

zzazkids10
zzazkids10 zzazkids10
  • 12-11-2019

Each pizza would be 15 dollars.

Each sandwich would be 8 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

How would you ask two sisters their names? ¿Cómo te llamas? ¿Cómo se llama? ¿Cuáles son sus nombres? ¿Quién es ustedes? ¿Cuál es su nombres?
Identify the leaf: 119 A. 1 B. 9 C. 11 D. 19
A group of 5 students are running a relay race. If the race is 1/4 of a mile long and each student runs the same distance how far does each student need to run
Show that the equation represents a circle by rewriting it in standard form, and find the center and radius of the circle. x2 + y2 + x = 0 standard form
How can atoms be neutral if they contain charged particles?
2.5 is what precent of 85
Find the sale price of the item. Round to two decimal places if necessary. Original price: $75.00 Markdown: 33% The sale price is $_____
is 95,88,81,74 and 67 an even or odd
How many moles is 2.17 x10^23 representative particles of bromine?
a candy company can produce 4800 sour lemon candies per minute how many candies can they produce each hour