SkyDoki
SkyDoki SkyDoki
  • 12-11-2019
  • Mathematics
contestada

A store has a sale on paper cups, 200 cups for $15.00. During the sale, what is the unit price per cup?

Respuesta :

ruzickakobe55
ruzickakobe55 ruzickakobe55
  • 12-11-2019

Answer:

it's either 200:15 or 20:15 or 15:20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Brent has a collection of 84 Bobble Head trophies he needs to box up for the move to his new home. He can fit 7 trophies into one box. How many boxes will Brent
Which fraction is equivalent to 2 over negative 6
More points!! Please answer all questions
AREAS AND VOLUMES OF SIMILAR SOLIDS URGENT?
In Animal Farm, what evidence shows that a character is having a conflict?
Using exponents,what is the simplified for of the expression 8^12/8^3 ?
describe Georgia's location
A bowling ball pushes up against the pins. What is the opposite reaction force?
Lewis and Clark unaccompanat sells wagons the amount pay each of their self employee in dollars is giving
if 5/16 students are tenth graders and the rest aren't , and 2 out of those 5 (2/5) prefer action... what is the probability that a student prefers comedy, gi