aghghh5112 aghghh5112
  • 13-11-2019
  • Mathematics
contestada

All-purpose flour costs $0.53/lb.

How much would 4.5 lb of flour cost?

A) $1.09

B) $1.50

C) $2.38

D) $2.39

Respuesta :

ilovezaynlolozgsj1
ilovezaynlolozgsj1 ilovezaynlolozgsj1
  • 13-11-2019
C) $2.39

.53 x 4.5 = 2.385
Answer Link

Otras preguntas

At a college production of Evits, 500 tickets were sold. The ticket prices were $8, $10, $12, and the total income from ticket sales was $4700. How many tickets
Which verb form correctly completes the sentence? Les amis de Roger _____________ un bon magasin de vêtements suisses. A. cherchez B. cherche C. cherc
find the midpoint of the line segment connecting (4,-6) and (-2,7)
Economically speaking, which food product would be a "substitute good" for a beef steak
Carl receives $1,750 for vegetables. Which two lines of the balance sheet will this increase? Choose as many answers as apply. Assets Liabilities and Owner's E
The d-value of a bacterial culture heated to 100°c is the time it takes to kill ________% of the population.
historians use trems such as a.d b.c decade and century
Price:$20 coupon:85% off find the savings
suppose f(x)=2x-5 and g(x)=|-3x-1|. Find the following value. G(2)-f(0)=
25pts The next train will arrive in 22 mins and 30 seconds. In how many seconds will the next train arrive?