nadiamackan12 nadiamackan12
  • 13-11-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one jar of sun-dried
tomatoes for $4, then how many can you
buy with $8?​

Respuesta :

warlocksign warlocksign
  • 13-11-2019

Answer:

2 Jars of sun dried tomatoes

Step-by-step explanation: Well if you can buy one jar of sun dried tomatoes for $4 that means that if you have $8 you can buy 2

Answer Link

Otras preguntas

¿Cuánto cuesta? How much does it cost ?
What is the mode? 559994
How does Mary’s death most affect the narrator? Question 7 options: It changes the relationship between the narrator and his brother. It prevents the narrator f
someone pls help me!​
A line has a slope of -3/4 and passes through the point (-5, 4). Which is the equation of the line? A.y=-3/4x+1/4 B.y=-3/4x+4 C.y=-3/4x-2 D.y=-3/4x-1/4​
Its freezing cold outside
I have 12 brownies in a pan. If my friends ate 3/4 of the brownies, how many brownies did they eat?
Read the excerpt from Catching Sun Rays. 1. Governments and power companies know that solar power is good, so they are also building big solar power plants to k
each month maria earns $225 plus $5 for each newspaper subscription she sells. which equation can be used to best determine x, the number of subsciptions maria
Which of the following best describes cell communication processes that occur when a cell detects a signaling molecule?