justinomega7 justinomega7
  • 14-11-2019
  • Mathematics
contestada

Mrs.hill buys jalapeno peppers for $0.88 a pound. How much would she pay for 2.2 pounds?

Respuesta :

alexleasea
alexleasea alexleasea
  • 14-11-2019
1.32 that would be the answer because you would have to times it
Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-11-2019

Answer: $1.94

Step-by-step explanation:

0.88 * 2.2 = 1.936

1.936 is rounded up to 1.94

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following alternative energy sources is NOT inexhaustible?
How do you write 4,350,762 in word form
Which of the following skills is most important in learning how to write? A. Knowing how to use the Readers' Guide before you write B. Knowing proper grammar b
If 50 is 20% of a value, what is that value?
Why is is important to convert rates to the same units before comparing them?
(3x+8)+x>3x-12 can someone tell me how to solve it because already know the answer which is x>-20
Your best friend, Lee moved to another town last year and recently wrote to you to ask what you have been doing.Wrote a letter of reply to Lee, saying what you
Why was the Beer Hall Pusch a successful event in Adolf Hitler s political career? a. It ended reparations for Germany. b. It led to the immediate promotion of
How does the choice of a narrator affect the plot of a narrative?
$28 lunch; 15% tip what's the answer