I bought m gallons of milk for $3.59 each and a carton of eggs for $2.24. Write an expression for how much
money I spent.​

Respuesta :

Hello!

The expression would be:

3.59m + 2.24 =

I hope this helps you! Have a lovely day!

- Mal