anaespino297 anaespino297
  • 15-11-2019
  • Mathematics
contestada

A grocery store is selling 6 cans of cat food for $3 write and solve a multiplication equation to find the cost of a can of cat food

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-11-2019

Answer:$18

Step-by-step explanation:

6*3=18

Answer Link
florenciaalexis21 florenciaalexis21
  • 15-11-2019

Answer:

Step-by-step explanation: you have 6 cans of cat food for 3 dollars

6*3= the amount of cat food you will have

Answer Link

Otras preguntas

Hello i need some help
Using the volumes of EDTA solution you just entered and the corresponding dry unknown sample masses entered earlier, calculate the percent mass of calcium carbo
Please answer this correctly
Use the Integral Test to determine whether the series is convergent or divergent. n =1 summation [infinity] n / n2 + 8 n = 1 Evaluate the following integral.
GUYS please help me!!!!!!!!!!!! I'm struggling with the whole "sin cos tan" concept :(
Please help with this. Thanks!
Write a program that displays the values in the list numbers in ascendingorder sorted by the sum of their digits.
Help plz :) Which statement describes transform boundaries? A. Rift Valley are formed B. Mountains are created C. Faults form in the lithosphere D. Plates mo
What volume of a 2.25 M sodium chloride solution will contain 4.58 moles of sodium chloride (NaCl)? A. 0.252 L B. 119 L C. 5.62 L D. 0.491 L E. 2.04 L
1. What is the equation for the following graph use photo for graph ​