haleyw6 haleyw6
  • 11-12-2019
  • Mathematics
contestada

Together, a necklace and a bracelet cost $192. Find the price of each if the necklace costs 3 times as much as the bracelet

Respuesta :

kelsiembreek kelsiembreek
  • 11-12-2019

Answer:

the necklace costs $144 while the bracelet costs $48.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Anyone know how to solve 4(āˆ’1+2p)=3(3pāˆ’4)?
Wal-Mart is selling 12 highligters for $5.47. What is the unit price of the highlighters? (round the price to the nearest hundreth) Question 3 options: $0.12 $
What happened in the late 1600s that led to changes in the legal status of africans in the north american english colonies?
In general, the lipids that we refer to as oils at room temperature have ______
what affects the shape of molecule
Needing help please
PLZ HELP 20 times 1000000 /0 =
Besides, they are about as edible as the tough, dry bark in a long dead tree is an example of which type of comparison? A) hyperbole B) metaphor Eliminate C)
What were the similarities and differences between the three muslim empires?
How did the british government respond to hostilities in america in 1754? (2pts)?