Gabriella
Gabriella Gabriella
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

Harley bought some fabric for $3.50 per yard. If she bought 3 yards, how much did the fabric cost

Respuesta :

anna0thrasher7
anna0thrasher7 anna0thrasher7
  • 12-12-2019
$3.50 X 3 yards = $10.5
Answer Link

Otras preguntas

If points R and S are contained in a plane, then RS is entirely contained in that plane. True or False?
What is not true about the War Production Board (WPB)? A• It supervised the production of $185 of war goods. B• The WPB could halt the creation of non-essent
how do I do this question
What were Gorbechev’s economic reform efforts called? Please Select one of the options below as your answer. A. glasnost B. laissez-faire C. perestroika D.
•Identify the independent, dependent, and controlled variables in your experiment which is, "How does adding salt affect the freezing point of water?"
Humans affect the carbon cycle in many ways through the use of fossil fuels, clear cutting of forests, and controlled burns. Which of the following processes ca
Shade the models below to show how the value of 0.04 is related to the value of 0.4. Then write a division equation to represent the relationship
How should the biological name of the giant water bug be written in binomial nomenclature?
Mr. Brown is starting a company that manufactures herbal oil. He decides to produce 200 bottles during the first month. The fixed cost per month is $3,680, and
After President Wilson was instrumental in getting the Treaty of Versailles passed, why did Congress reject the treaty altogether? A. Congress did not like the