Christineloveluna Christineloveluna
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

Four highlighters can be purchased for $6. At this rate, what is the cost, in dollars, for 10 highlighters?

Respuesta :

317611
317611 317611
  • 12-12-2019

Answer:

$6.67

Step-by-step explanation:

I found how much one highlighter costs then multiplied that by ten then I rounded to the nearest hundredth.

Answer Link
hiighoffdee2498 hiighoffdee2498
  • 12-12-2019

Answer:

12.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

there is 4/5 lb of sand in the class science supplies. if one scoop of sand weighs 1/20 lb, how many scoops of sand can maria get from the class supplies and st
If the moon were moved twice as far away from the earth, then the gravitational force between them would be _________ as much as it is now.
Why was the plague that struck Athens during the war so devastating
Two number whose sum is 14, find the two that have the maximum product
Rewrite the expression in terms of ln 5 and ln 6. ln(4500)
In hamlet, act 1, scene 2, which dramatic convention does Shakespeare employ most
Simplify 6 - 23 + (-9 + 5) · 2 A. -10 B. -12 C. 6 D. -8 I've been told the answer is A. -10, but I need to know how to get that answer. Thanks.
Mario walks 7 blocks east from his home and arrives at his favorite restaurant. When he​ arrives, he discovers that he dropped his wallet along the way. He retr
Identify in general what do all elements in the same family have in common
The total mileage they walked was 16 2/3 miles. If each kid contributed 4 1/6 miles to the hike, how many kids went on the hike?