goddarddani04 goddarddani04
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

of 2 pizza cost $16.22, how much would 6 pizza cost?

Respuesta :

JordyH884
JordyH884 JordyH884
  • 12-12-2019

Answer:$48.66

Step-by-step explanation:

16.22÷2=8.11

8.11x6=48.66

6 pizza would cost $48.66

Answer Link
Asiawilbon
Asiawilbon Asiawilbon
  • 12-12-2019

Answer:

$48.66

Step-by-step explanation:

I'm not sure but i did $16.22 divided 2 to see what was the price of 1 pizza, which is $8.11 then i did $8.11 times 6 and got $48.66

Answer Link

Otras preguntas

Anna has a box of chocolates. In the box there are milk, plain and white chocolates in the ratio 4:3:2. Anna doesn't like white chocolates. Work out the probabi
A factory produces 80,000 candies each day. They produce equal quauntities of four flavors cherry lemon orange and strawberry. The candies are mixed together du
A 1kg box is pushed on a flat surface that is 250m long. The box is initially at rest and then pushed with a constant Net force of 5N along the entire length. W
Maths How to find a area and circumference of a circles and formula with examples?
I need help I'm not good in math
the esophagus connects the
Manuel incorrectly claimed that the surface area of the cylinder shown is about 190.0 in.2. Use a formula to find the surface area of the cylinder. Use 3.14 for
In the diagram at the right, each grid square is 1.0μmx 1.0 μm. If Mass A = Mass C = 10kg and Mass B = 28 kg, determine the gravitational field at the location
Find the volume of these composite figures.
deb Found 56 tulips for $8. Please help Deb figures out the ratio