Seudónimo Seudónimo
  • 13-12-2019
  • Mathematics
contestada

Describe the better buy if you plan to buy lots of milk. Support your answer with tables,
graphs, equations, diagrams, and/or verbal descriptions.

Respuesta :

angeliquemonsivais angeliquemonsivais
  • 13-12-2019

Answer:

The better buy would be, 2 gallons of milk at the cost of $5.98 .

Step-by-step explanation:

Hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

I speak english. i also speak spanish = hablo inglés. ___________ hablo español. también tampoco ninguno tanto
The integral of e^pi*x
Why did george grenville believe that the colonists would readily accept the stamp act?
Which organism releases a toxin that causes muscle relaxation?
Is it true true that two segments that have the same length must be congruent
Winona is 2 3/12 the height of her little brother. Write the mixed number as decimal.
25 POINTS! MATCH 5 WORDS PLS! NO INCORRECT ANSWERS PLS NOT TRYING TO FAIL <3
Which molecule shown above contains a functional group that is a part of the molecule known as the "energy currency of living organisms"?
What happens if you bring 2 iron nails close to each other
The law of demand tells us that people will buy more of a good if