Aceryana Aceryana
  • 13-01-2020
  • Mathematics
contestada

They needed 3 1/2 yards of gold fabric if they each cost 4$ how much will it cost

Respuesta :

zc123 zc123
  • 14-01-2020

Answer:

$14

Step-by-step explanation:

3 1/2 times $4 equals to the answer above.

Answer Link

Otras preguntas

Two reasons why electronic media has become more accessible for communities
Put this equation into slope- intercept form. 5x – 4y = 12
is space expanding within clusters of galaxies? why or why not?
Solve the following equation for b. 13b = 6b + 14
Laurie, after only 6 months gives birth to a daughter, allison. what are three complications that might be present in allison?
Which function rule is represented by the table? y=4x-1 y=3x+2 y=2x+3 y=x+2
Solve -2x + 7 < -41 how do you solve this
5. Consider the following experiment: A block of iron with an initial mass of 50 g is placed in a sealed container of pure oxygen. After several days, the block
Tomas bought 2.4 pounds each of apples and pears. The apples cost $1.65 a pound and the pears cost $2.25 a pound. Tomas split the cost of the apples and pears e
i need adviceeeee pllllllllllllllllllllllllllllllllllssssssssssssssssssssssssssssssssss