arianaarriaza10 arianaarriaza10
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

One jar of crushed ginger cost $2.how many jars can u buy with $4?

Respuesta :

mytinytot1990
mytinytot1990 mytinytot1990
  • 14-01-2020

Answer:

2

Step-by-step explanation:

4 ÷ 2 = 2

You can buy 2 jars.

hope this helps you out : )

Answer Link

Otras preguntas

If x is a real number such that x³ = 64, then x² + √x =?
which plate is covering most of two continents ? what two continents?
What actions did japan take in an attempt to recover from the great depression?
What does predijuice Mean
How did John Fremont's description change people's view of the West?
what is another name for savanna biome
If a patient is unemployed, it may be helpful to provide ________ along with addiction treatment. A. Anger management B. Career counseling C. 12-step program D.
what is another name for savanna biome
y-1/x+3=-3/4 how do you solve for y
what is the LCD of 4x^2y and 6xy^4