kathrynmeloncon64 kathrynmeloncon64
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

You are making a fleece blanket. You buy 2.5 yards of fleece for $19.95.

How much does the fleece cost per yard?

Respuesta :

jasminnarine14 jasminnarine14
  • 14-01-2020

Answer:$7.98

Step-by-step explanation:

$19.95 divided by 2.5 yards

19.98/2.5 =7.98

Answer Link

Otras preguntas

what is the best way to complete the rock cycle help pls
Solve for x: 2x + 5 = 12
Do you think white supremacy has been safe through the U.S. government?
By the time he was assassinated, Robert Kennedy -had decided to run for the US Senate -was a Democratic candidate for president -was thinking of becoming the at
If all the cougars disappeared from this community, which change would be most likely to occur? coyote cougar squirrel mouse deer grass acoms mushrooms A. The s
The following are the temperatures of 10 days in winter in °C. 6, 5, 3, -4, 3, -3, 2, -1, -2, 0 Work out the mean temperature
18. Which of the following is not an environmental consequence of aquaculture? (1 point) It releases wastewater into natural environments. It breeds diseases th
Α ΑLl B Many C Much 1 A Lots B earliest C morning 2 A early B makes cakes 3 A gets Care Bis 4 A again с rives B arrives 5 A writes Clives B les 6 Agoes C be Bar
Multiple Choice Re-growing a forest will: cause desertification in surrounding areas due to the trees' high water demands, increase water run-off. lead to eutr
¿Qué entienden ustedes por comunicación? ¿Por qué creen que en la sociedad actual se hace tanto énfasis en el estudio de la comunicación?