Seudónimo Seudónimo
  • 15-01-2020
  • Mathematics
contestada

One yard of a ribbon costs 3 1/2 dollars. How much should one pay for 3 3/4 yards?

Respuesta :

camillamorningstar
camillamorningstar camillamorningstar
  • 09-01-2022

Answer:

$13.13

Step-by-step explanation:

$3.50 x 3.75

Answer Link

Otras preguntas

Hal just turned 21 years old and will begin his junior year of college in the fall a basic savings account is not the best place to put money that he is saving
Write 2-3 sentences describing the subject of the The City Rises
What is the connotative meaning of the phrase "little souls" in Stanza 2? *** Hoarse, booming drums of the regiment, Little souls who thirst for fight
The article of confederation lacked in all these areas except
The spoken version of a company's purpose is also called _____________. A. Values B. An elevator pitch C. A mission statement D. A business plan
Which one of the following statements accurately reflects a rule for the use of abbreviations? A. The symbol "$" may stand alone in a sentence, because it's a
How did the fall of Rome affect Europe?
you can use light produced by _____ to heat food?
which type of macromolecule is the quickest source of energy for the body
Why does the structure set up by the great compromise still in effect today while the structure established by the three fifth compromise is no longer in effec