Evelynp034 Evelynp034
  • 15-01-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $5.76. What is the cost of 13 such cartons? $16.25 $18.72 $18.76 $36.04

Respuesta :

Georgefadams
Georgefadams Georgefadams
  • 15-01-2020

Answer:

A

Step-by-step explanation:

Answer Link
anaiahb828
anaiahb828 anaiahb828
  • 18-01-2022

Answer:

$16.25

Step-by-step explanation:

I did the test

Answer Link

Otras preguntas

Answer the following questions in the essay box below. What were the biotic and abiotic factors in the ecosystem? List the populations in the ecosystem. Which p
Look back at the paragraph in your lesson about hereditary hemochromatosis. Using a medical dictionary (such as the one linked below), translate it into ordinar
Which two words from the passage help the reader understand the meaning of station as it is used in the passage? originally private fixed body reduced
¿Adónde ______ ustedes?
1/5√75 -10√1/2+√125-2√1/2
My neighbours.....loud music all night, so I......much sleep.a. were playing / didn't getb.played / weren't getc.was playing / got d.were played / gete.were pl
express each of the following numbers as power of 5... (a) 0.2, (b) 125​
Evaluate the expression when a= 2 and c= -7. C-4a answer​
4 trillion = 4x 10million missing exponent
How would one make a 2 M solution of a compound? A. By dissolving 1 molar mass of the compound in 2 L of water B. By dissolving 2 moles of the compound in 1 L o