muddenbabe2005 muddenbabe2005
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of soup are on sale for 1.79 each. If Jack spent $25.06 on soup, how many cans did he buy?

Respuesta :

boogirl013inc boogirl013inc
  • 16-01-2020

Answer:14

Step-by-step explanation:

25.06÷1.79=14

Answer Link
kitkatb2004
kitkatb2004 kitkatb2004
  • 16-01-2020

Answer:

14

Step-by-step explanation:

25.06 divided by 1.79

Answer Link

Otras preguntas

Differentiate the following functions s=4e^3t-e^-2.5 w.r.t.t
find x and EF if BD is an angle bisector
how to find cube root of 0.125
a spoon can sound like bell no this  is not  a riddle  it science prove it
What is the highest common factor (HCF) of 60 and 45?
a major objective of the south pacific forum founded in 1971 was? stopping the french nuclear testing or expanding the copra trade or reconciling diverse cultur
How to work out:5x+1=2x-8
How do the media affect which issues the public thinks are important?
Differentiate the following functions s=4e^3t-e^-2.5 w.r.t.t
how do you say, do you want to build a snow man in spanish?